اپل شاید iMessage را برای اندروید منتشر کند

0
78

دیجی کالا/ چند وقت پیش انتظار داشتیم که اپل اپلیکیشن پیام‌رسان iMessage را برای پلتفرم اندروید منتشر کند؛ اما این اتفاق رخ نداد. حالا شایعات جدیدی درباره‌ی این موضوع منتشر شده‌اند که عرضه‌ی این برنامه‌ی پیام‌رسان برای پلتفرم‌هایی به جز iOS را تقویت می‌کنند.

براساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که اپل در حال طراحی اپلیکیشن پیام‌رسان iMessage با استفاده از طراحی متریال دیزاین برای پلتفرم‌های اندرویدی است. «جان گرابر» (John Gruber) از سایت Daring Fireball در وبلاگ خودش به این موضوع اشاره کرده که اپل می‌خواهند iMessage را با ظاهر متریال دیزاین برای اندروید منتشر کند. او گفته آن‌قدر مدرک وجود دارد که نشان می‌دهند اپل نمی‌خواهد این برنامه را در انحصار iOS نگه‌دارد و به همین دلیل باید منتظر عرضه‌ی آن برای پلتفرم‌های دیگر مانند اندروید باشیم.

اپلیکیشن iMessage نشانه‌ای از ساخت یک برنامه‌ی بسیار خوب و بدون نقص است که اپل آن را روی اکوسیستم خودش نگه‌داشته است. از نظر تئوری این احتمال وجود دارد که عرضه‌ی این برنامه برای اندروید کاربران گوشی‌هایی که با سیستم عامل گوگل کار می‌کنند را تحت تاثیر قرار دهد. حالا این سوال به وجود می‌آید که این اپلیکیشن به چه صورت بین دو پلتفرم iOS و اندروید ارتباط برقرار می‌کند. آیا اپل تمام ویژگی‌های iMessage نسخه‌ی iOS را برای کاربران اندروید هم عرضه می‌کند؟

اگر اپل تصمیم بگیرد که برنامه‌ی پیام‌رسان خودش را برای اندروید هم عرضه کند، قطعا با یک نرم‌افزار بسیار خوب هیجان انگیز روبه‌رو خواهیم بود.