آیفون 7 خودرویی را به آتش کشید؛ آیا با اپل هم همین ماجرا ادامه دارد؟!

0
119

سخت افزار/ مطمئنا بمب خبری امسال صنعت گوشی های هوشمند و حتی دنیای فناوری ماجراهای آتش سوزی گلکسی نوت 7 سامسونگ بود که در حالی که میرفت تا سامسونگ رکوردی جدید را امسال به ثبت برساند، رویاهای کمپانی کره ای تبدیل به کابوسی شد که مطمئنا تا مدت ها طبعات آن ادامه خواهد داشت. شکست نوت 7 سامسونگ بهترین موقعیت را برای اپل ایجاد کرده است تا با نسل جدید آیفون وضعیت خود را بهبود بخشد و از جدی ترین رقیب خود پیشی بگیرد. اما چه میشود اگر ناگواری هایی که برای سامسونگ رخ داد، دامان اپل را نیز بگیرد؟ این اولین گزارش در مورد آتش سوزی آیفون 7 نیست و پیش از این نیز انفجار یک آیفون جدید دیگر نیز گزارش شده بود. حال آیفون 7 باز هم حادثه ساز شده است. همراه ما باشید.

قضیه از این قرار است که مردی با ماشین خود به ساحل میرود تا به موج سواری بپردازد و آیفون 7 خود را که یک هفته پیش تحویل گرفته بوده است داخل ماشین و زیر لباس هایش میگذارد. زمانی که این موج سوار به سمت ماشین خود بازمیگردد متوجه ساطع شدن دود سیاهی از داخل ماشین میشود. این طور که گزارش شده آیفون 7 بسیار داغ شده بوده است و از آنجا که در بین لباس ها قرار داشته باعث آتش سوزی شده است و همان طور که در تصاویر مشخص است، قسمت صندلی خودرو کاملا سوخته است. صاحب دستگاه مصر است که دستگاه پیش از این مشکل داغی نداشته است و در طول این یک هفته نیز برخوردی با زمین نداشته است و در عین حال تنها با لوازم جانبی اصلی خود دستگاه شارژ شده است. اپل در این مورد گفته است که تحقیقات را آغاز کرده است اما هنوز نظری در مورد علت این حادثه اعلام نکرده است.

مطمئنا دمای ماشین در لب دریا و روزی که برای موج سواری مناسب است به طور طبیعی بالا میرود. حال گرمایی که از سوی لباس هایی که بر روی دستگاه قرار داشته اند به آن منتقل میشده است را نیز با تابش نور آفتاب در نظر بگیریم، آیا باید آیفون را مقصر این حادثه بدانیم؟ اپل از باتری های لیتیوم پلیمر در گوشی های خود استفاده میکند و همان طور که میدانید این دستگاه ها نسبت به دمای بسیار بالا حساس هستند و اگر دما از مقداری نزدیک به 80 درجه ی سانتی گراد تجاوز کند احتمال آتش گرفتن آنها بسیار زیاد است. در این حادثه نیز همه چیز برای بالا رفتن دمای باتری دستگاه فراهم بوده است.

اما همان طور که گفته شد این دومین گزارش مرتبط با آتش سوزی آیفون 7 اپل است و در اولین حادثه نیز دستگاه کاملا مستهلک شده بود که علتش انفجار باتری آن بود. تحقیقات و بررسی اپل برای یافتن علت این مشکل ادامه دارد و هنوز کمپانی اظهار نظری نکرده است. باید صبر کرد و دید که آیا ماجرای نوت 7 سامسونگ برای آیفون 7 اپل نیز تکرار خواهد شد یا خیر. نظر شما در این خصوص چیست؟