سامسونگ دست به دامان LG شد

0
108

فارنت/ سامسونگ پس از مشکلات آتش گرفتن گلکسی نوت ۷ این‌بار و برای تامین باتری پرچم‌دار آینده خود گلکسی اس ۸ شاید از رقیب هم‌وطن خود ال‌جی کمک بگیرد.

سامسونگ همچنان در حال جمع کردن ترکش‌های انفجار نوت 7 است! این شرکت کره‌ای علاوه بر این‌که اعلام کرد که خط تولید نوت 7 را متوقف کرده است تلاش برای جمع‌آوری این گوشی هوشمند را نیز شروع کرد. هفته پیش این شرکت اعلام کرد حدود 1.9 میلیون دستگاه در دست کاربران است که این شرکت قصد دارد تمامی آن‌ها را جمع‌آوری کند و اگر مشتریان خواستار گوشی دیگری از سامسونگ باشند این شرکت این امکان را فراهم خواهد ساخت و یا در عوض تمامی پول خرید گوشی را به آن‌ها بازمی‌گرداند.

نوت 7 باعث شد تا سامسونگ دوباره فراخوان تعویض گوشی‌هایش را به دست کاربران برساند. متاسفانه این اتفاقی بسیار بد برای سامسونگ بود چون نوت 7 عملا گوشی قدرتمندی بود که می‌توانست میلیون‌ها نسخه‌ی دیگر در طول مدت بازاریابی خود به فروش برساند اما انفجار این دستگاه باعث شد تا شرکت این دستگاه را از رده خارج کند و متاسفانه هنوز شرکت نتوانسته دلیل قطعی انفجار‌ها را متوجه شود.

بعد از انفجارهای نخستین و پس از این‌که سامسونگ اولین فراخوان جمع‌آوری نوت‌ها را به کاربران داد این شرکت وظیفه تولید باتری را به جای این‌که به Samsung SDI بدهد که پیش از این وظیفه تولید باتری نوت 7 را داشت به شرکت چینی ATL سپرد.

بعد از این‌که شرکت فراخوان دوم را منتشر کرد قبول کردن این باور که انفجار نوت‌ها فقط به خاطر مشکل باتری است کمی بعید به نظر می‌رسید و مطمئنا باتری‌ها تنها دلیل داغ شدن و انفجار گوشی نیستند. به هر حال داستان نوت 7 که نسبتا به پایان رسیده و کمی به حاشیه کشیده شده اما به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد تا یک تامین‌کننده باتری دیگر برای محصول بعدی خود یعنی S8 در نظر بگیرد.

بر اساس گزارشی که یکی از اعضای سامسونگ منتشر کرده این شرکت قصد دارد تا تولید‌کننده‌های دیگری را برای ساخت باتری در نظر بگیرد که یکی از آن‌ها ممکن است LG باشد.

برای اطلاع باید بگوییم که این اولین باری نخواهد بود که این شرکت قصد دارد تا با شرکت LG همکاری کند، این دو شرکت در کنار رقابتی که با هم دارند یک نوع شراکت قوی نیز با هم دارند و سامسونگ عموما برای ماژول دوربین خود از شرکت LG Innotek که یکی از بخش‌های LG است کمک می‌گیرد.

البته هنوز همکاری این دو شرکت رسمی نشده و قراردادی بین دو شرکت منعقد نشده است اما باید ببینیم که این دو شرکت رقابت را در این مورد کنار خواهند گذاشت و بار دیگر برای یک همکاری جانانه به هم خواهند پیوست یا خیر؟