بر خلاف سایر شرکت‌ها سامسونگ فقط خودش باتری گلکسی نوت 7 را پیش از عرضه تست کرده بود!

0
67

فارنت/ پس از اینکه سامسونگ تولید گلکسی ۷ را به دلیل باتری معیوب این گوشی متوقف کرد، اکنون شاهد برملا شدن مستندات بیشتری از مشکل باتری گلکسی نوت ۷ هستیم. بر اساس این اخبار ظاهرا بر خلاف سایر شرکت‌ها سامسونگ فقط خودش باتری گلکسی نوت 7 را پیش از عرضه تست کرده بود!

سامسونگ به هر دری می‌زند تا گوشی‌های گلکسی نوت ۷ را از بازار و میان کاربران جمع کند، در همین حین خبرهای بیشتری نیز از دلایل اشکال در باتری گلکسی نوت ۷ به بیرون منتشر شده است. بر اساس منابع آگاه از برنامه‌‌های سامسونگ، این شرکت به جای اینکه آزمایش باتری گلکسی نوت ۷ را به سایر مراکز معتبر واگذار کند، تصمیم گرفت تا باتری این گوشی را خودش تست کند. بد نیست بدانید رقیب بزرگ سامسونگ، اپل و سایر شرکت‌های بزرگ سازنده گوشی‌های همراه هوشمند تست باتری گوشی را توسط یکی از ۲۸ آزمایشگاه مورد تایید CTIA انجام می‌دهند.

انجام این آزمایش به این دلیل است که محصول نهایی با استاندارد‌هایی که توسط سازمان IEEE برای گوشی‌ها اعمال شده است سازگار باشد، بر اساس گزارش این منبع آگاه به برنامه‌های سامسونگ، این شرکت کره‌ای، تنها شرکتی است که آزمایش باتری را در آزمایشگاه‌های خودش انجام می‌هد. جالب اینجاست که سخنگوی سامسونگ نیز در صحبت‌های اخیر خود این ادعا را تایید کرده است،‌ وی متذکر شد اولین سری گلکسی نوت ۷ و سری بعدی این گوشی که پس از فراخوان اول در اختیار مشتریان قرار گرفت در آزمایشگاه سامسونگ آزمایش‌ شده‌اند و هیچ مشکلی نداشتند.

البته این ادعای سخنگوی سامسونگ چندان هم با عقل جور در نمی‌آید چرا که این شرکت در فراخوان اول گوشی‌های گلکسی نوت ۷ اعلام کرد مشکلی در باتری این گوشی وجود دارد. آقای تام ساوانوبُری (Tom Sawanobori)، یکی از مدیران ارشد واحد فناوری CTIA اعلام کرد این مجموعه تاکنون بیشتر از ۱۵۰۰ باتری گوشی را تست و تایید کرده است و این اولین باری است که مشکلی به این بزرگی را در باتری‌های گلکسی نوت ۷ شاهد است. لازم به ذکر است که بعضی دیگر از تولید‌ کنندگان گوشی‌های همراه نظیر موتورولا هم از ازمایشگاه‌های مختص به خود برای بررسی و تست باتری گوشی استفاده می‌کند. اما زمانی که قرار است پای یکی از گوشی‌های موتورولا به خاک آمریکا برسد باید حتما در آزمایشگاه‌هایی مربوط به این کار بررسی شود تا تاییده CTIA را دریافت کند. اتفاقی که برای گلکسی نوت ۷ هرگز صورت نگرفت.

هفته پیش سامسونگ پس از افتضاحی که گلکسی نوت ۷ به بار آورد اعلام کرد برنامه‌های بیشتری را برای بالابردن امنیت گوشی و حفظ سلامت کاربران در دستور کار قرار خواهد داد. در حال حاضر مشخص نیست این برنامه‌ها به چه صورت عملی خواهد شد؛ اما به احتمال زیاد یکی از این برنامه‌ها آزمایش گوشی‌های هوشمند بعدی این شرکت در آزمایشگاه‌های مورد تایید CTIA خواهد بود.