دریافت ۲۰۰ دلار هزینه وای فای از هر خبرنگار برای پوشش مناظره ترامپ و کلینتون

0
86

فارس/ دست اندرکاران برگزاری مناظره میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها برای ارائه خدمات وای – فای به خبرنگاران مبلغ بی سابقه 200 دلار از هر یک از آنها طلب کردند.
به گزارش انگجت، روزنامه نگارانی که در محل برگزاری این مناظره واقع در دانشگاه Hofstra حضور داشتند و تمایل داشتند به شبکه بی سیم این دانشگاه متصل شوند مجبور شدند 200 دلار برای این کار بپردازند.

بر اساس توییت های ارسالی خبرنگاران حاضر در محل برگزارکنندگان این مناظره دسترسی به تمامی هات اسپات های وای فای را هم ناممکن کرده بودند تا هر خبرنگار مجبور شود 200 دلار درخواستی را پرداخت کند.

افرادی که برای پوشش خبری این مناظره خواستار دسترسی به وای – فای ، محلی برای نشستن و اترنت(Ethernet) بودند هم مجبور به پرداخت مبلغی کلان یعنی 600 دلار شدند.

اگر فردی تنها خواستار محلی برای نشستن در محل برگزاری این مناظره بود، باز هم باید 75 دلار پرداخت می کرد. هزینه دسترسی به اینترنت پرسرعت و صندلی هم 325 دلار اعلام شده بود.

با توجه به اینکه امروزه هر گوشی هوشمندی به راحتی به اینترنت متصل می شود، نمی توان مطمئن بود که استفاده از چنین روشهایی دسترسی خبرنگاران به فضای مجازی را غیرممکن کرده باشد. با این حال برگزارکنندگان مناظره تمامی تلاش خود را برای این کار به عمل آوردند و از ابزاری موسوم به Aircheck WiFi Tester‌برای شناسایی شبکه های غیرمجاز بهره گرفتند.