هشت نکته کاربردی در استفاده از پیام رسان گوگل Allo

0
103

سخت افزار/ سر انجام پس از چند ماه انتظار شرکت گوگل پیام رسان جدید خود را عرضه کرد.google allo یک پیام رسان هوشمند با محیطی ساده مانند واتس آپ و لاین می باشد اما وجود چندین قابلیت جدید در الو آن را از سایر پیام رسان ها متمایز کرده است. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده می باشد اما در ادامه چندین نکته که به شما در استفاده از این پیام رسان کمک می کند بررسی خواهیم کرد.

ویرایش پروفایل
در حال حاضر قسمت پروفایل google allo بسیار ساده می باشد و کاربران می توانند نام خود را به همراه یک عکس درآن اضافه نمایند. در زمان راه اندازی نرم افزار سوالاتی برای تکمیل پروفایل از کاربران پرسیده می شود اما می توان پس از ثبت پروفایل نیز آن ها را ویرایش نمود. برای تغییر نام یا عکس پروفایل دکمه منو را در بالا سمت چپ لمس کرده سپس به پروفایل رفته و دکمه Edit را از بالا سمت راست عکس پروفایل انتخاب نمایید. پس از تغییر نام و عکس پروفایل لازم است دکمه Save در بالا سمت راست را لمس نمایید.

جستجوی پیام ها با استفاده از کلمات کلیدی
نوار جستجو در بالای نرم افزار Google Allo می تواند بسیار پر کاربرد باشد زیرا می توان از آن برای پیدا کردن پیام های قبلی با استفاده از کلمات کلیدی استفاده نمود. برای استفاده از نوار جستجو کافیست آیکن search را لمس کرده و کلمه کلیدی یا عبارت که به دنبال آن هستید را تایپ نمایید سپس نتایج به صورت خودکار نمایش داده خواهند شد. با لمس نتیجه جستجو مستقیما وارد آن قسمت از پیام های خواهید شد.

نکته: نوار جستجو در حال حاضر بر روی نسخه اندرویدی Google Allo قابل استفاده می باشد.

شخصی سازی صدای نوتیفیکیشن ها
شخصی سازی صدای اعلانات مخاطبان یک ویژگی بسیار مفید می باشد و به شما این امکان را می دهد که پیام های دریافتی را اولویت بندی نمایید. برای شخصی سازی نوتیفیکیشن های یک مخاطب ، صفحه چت مخاطب مورد نظر را باز کرده سپس نام آن را در بالای صفحه لمس نمایید تا صفحه پروفایل آن نمایش داده شود. در این قسمت شما می توانید تصویر پروفایل ، نام ، شماره تلفن و حتی صدای نوتیفیکیشن تنظیم شده آن را مشاهده نمایید. با لمس Notification sound لیستی از صدا ها باز شده و شما می توانید صدای دلخواه خود را برای مخاطب مورد نظر انتخاب نمایید. حال با دریافت پیام در نرم افزار الو از مخاطب صدای انتخاب شده پخش خواهد شد.

نکته: شخصی سازی صدای نوتیفیکیشن در حال حاضر تنها بر روی نسخه اندرویدی google allo قابل استفاده می باشد.

پیدا کردن اطلاعات شخصی با استفاده از دستیار گوگل
Google Assistant دستیار شخصی متصل به حساب کاربری گوگل شما می باشد. این به این معنی می باشد که می تواند اطلاعات شخصی مانند اطلاعات پرواز یا ایمیل های دریافتی روز گذشته را در صفحه چت نمایش دهد. برای این کار، تنها کافیست صفحه چت Google Assistant را بازکرده و عبارتی مانند what are my flights را نوشته تا دستیار گوگل به جمیل شما متصل شده و اطلاعات مورد نیاز را نمایش دهد.

قطع حساب کاربری گوگل
نرم افزار Google Allo به طور خودکار به حساب کاربری گوگل بر روی دستگاه متصل می شود اما می توانید به راحتی آن را غیر فعال نمایید (اگر نمیخواهید دستیار گوگل به ایمیل های شما دسترسی داشته باشد) یا حساب کاربر خود را تغییر دهید. برای انجام این کار دکمه منو را در بالا سمت چپ انتخاب نمایید سپس به مسیر Settings > Google account رفته و در زیر حساب کاربری دکمه DISCONNECT را لمس نمایید. اگر حساب کاربری به نرم افزار متصل نمی باشد یا آن را قطع کرده اید بر روی Google account لمس کرده سپس یک حساب کاربری به آن اضافه نمایید.

یاد آور رویداد ها
دستیار گوگل می تواند رویداد های کاربران را به Google calendar اضافه نموده سپس در زمان مورد نظر بر روی تلفن یاد آوری نماید. برای ضافه کردن رویداد ، چت دستیار گوگل را باز کرده سپس add to calendar را تایپ نمایید. دستیار گوگل با دریافت نام ، تاریخ و زمان رویداد را به تقویم گوگل اضافه می نماید. همچنین می توانید با تایپ عبارت show schedule تقویم خود را مشاهده نماید. برای ضافه کردن یک زنگ عبارت add alarm را تایپ نمایید (یا می توانید مشخصات دقیق تری مانند add alarm 9 am Thursday را تایپ نمایید.) با تایپ عبارت see alarms نرم افزار زنگ در تلفن اجرا خواهد شد. این ویژگی تنها در نسخه اندروید این نرم افزار کار می کند.

بازی کردن
نرم افزار گوگل الو می تواند بازی چند نفره ( با اشخاص در حال گفت و گو) و یا تک نفره را به شما پیشنهاد دهد. برای شروع بازی با شخصی دیگر چت دستیار گوگل (Google Assistant) را باز کرده و عبارت @google نوشته سپس عبارت play games را تایپ نمایید. کاربران می توانند یکی از دو بازی Emoji Movies و Emoji Riddle را بازی نمایند. در صورتی که با دوستان خود بازی کنید دستیار گوگل امتیاز ها را ذخیره می نماید. برای انجام بازی تک نفره چت دستیار گوگل را باز کرده سپس عبارت play games را تایپ نمایید. کاربران می توانند یکی از بازی های Emoji Movies ، Emoji Riddles یا بازی های دیگر مانند quiz games ، Google Doodle games یا بازی های کلاسیک مانند tic-tac-toe یا solitaire را انجام دهند .

بلاک کردن
در حال حاضر در نرم افزار گوگل الو با داشتن شماره تلفن دیگران می توان به آن ها پیام ارسال کرد. در حال حاضر راهی برای پنهان سازی شماره تلفن وغیر قابل جستجو کردن کاربران وجود ندارد و تنها می توان شماره تلفن را unregister نمود که این امر موجب حذف چت ها ، گروه ها و غیر قابل استفاده شدن نرم افزار الو می شود. اگر چه شما می توانید افرادی که به شما پیام می دهند را بلاک نمایید. بدین منظور در نسخه اندروید این نرم افزار نام فرد مورد نظر را از لیست چت ها پیدا نموده و با لمس طولانی آن منویی ظاهر خواهد شد که در آن می توانید گزینه Block را انتخاب نمایید. برای مسدود سازی افراد در نسخه ios لازم است که چت فرد مورد نظر را باز کرده و بر روی عکس پروفایل آن در بالا سمت راست لمس نمایید سپس در صفحه پروفایل می توان گزینه بلاک را انتخاب نمود.