گلکسی S8 هم احتمالا جک هدفون ندارد

0
94

دیجی کالا/ اپل اولین شرکتی نیست که گوشی‌ هوشمندی بدون جک هدفون عرضه کرده است. قبل از عرضه‌ی آیفون ۷ دست‌کم سه شرکت تولیدکننده‌ی گوشی‌های اندرویدی دست به چنین کاری زده بودند. به این‌ترتیب اپل تنها شرکتی نیست که فکر می‌کند عمر جک هدفون به سر رسیده.

حالا سوال این است که نفر بعدی کیست؟ این‌طور که معلوم است، سامسونگ.

سامسونگ برای جایگزین جک هدفون، به USB-C اتکا نمی‌کند و احتمالا به ارایه‌ی یک جک اختصاصی برای خود فکر می‌کند.
بر اساس گزارشی از سایت Digital Music News که ادعا کرده به منابع داخلی سامسونگ دسترسی دارد، گلکسی S8 احتمالا جک هدفون نخواهد داشت. با این وجود از همین منبع نقل شده که سامسونگ برای اتصال جایگزین به USB-C اتکا نمی‌کند و احتمالا به ارایه‌ی یک جک اختصاصی برای خود فکر می‌کند تا با آیفون قابل‌رقابت نباشد.

این ادعا البته کمی عجیب است به این خاطر که دستگاه‌های اندرویدی تا حالا از اتصال micro USB یا USB-C استفاده می‌کردند و اپل به اتصال Lightning وفادار است؛ به این‌ترتیب تا اینجای کار هم رقابتی در این میان وجود ندارد. از طرفی با این اوصاف باید این را در نظر بگیریم که تولیدکننده‌های هدفون باید چند مدل هدفون‌ بسازند که دسته‌ای با جک ۳.۵ میلی‌متری سازگار باشند، دسته‌ای دیگر با Lightning و USB-C و تازه یک گروه هدفون بلوتوثی و وایرلس هم طبعا نیاز است. در کنار همه‌ی این‌ها بعد از گلکسی S8 ظاهرا قالب اختصاصی سامسونگ هم باید به این گروه‌ها اضافه شود.

هنوز مطمئن نیستیم این راهکارچقدر عملی است و ضمنا آیا شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه و تجهیزاتش از این کار الهام می‌گیرند یا خیر. با این وجود همین خبر و جزییاتش هم ممکن است آن‌قدرها هم دقیق نباشند. فعلا تنها می‌توانیم صبر کنیم تا ببینیم چه آینده‌ای در انتظار هدفون‌هاست.