گوشی های خوش شانسی که اندروید نوقا مهمانشان می شود

0
120

آی تی رسان/ گوگل پس از معرفی کردن نسخه‌های آزمایشی برای اندروید ۷، نهایتا آن را به طور رسمی در اختیار گوشی‌های نکسوس قرار داد. نسخه هفتم اندروید که نوقا نام دارد، تفاوت‌های زیادی در مقایسه با قالب کلی نمونه قبلی یعنی اندروید مارشملو ندارد ولی به هر حال سازندگان سعی داشته‌اند برخی از قسمت‌های داخلی سیستم عامل را عوض کرده و در نهایت، آن را بهینه‌تر سازند.

مسلما اولین دستگاه‌هایی که محصول جدید گوگل را دریافت کرده‌اند، گوشی‌های نکسوس ۶P و نکسوس ۵X هستند. نکسوس ۶ و همچنین نسخه قبلی آن یعنی نکسوس ۵ نیز در جایگاه دوم زمانبندی دریافت آپدیت اندروید نوقا قرار دارند. اخبار حاکی از آن است که علاوه بر دستگاه‌های نامبرده، نکسوس ۹ که محصول کمپانی اچ‌تی‌سی هست نیز در لیست دریافت اندروید نوقا قرار گرفته است.

گوشی‌های اچ‌تی‌سی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

اچ‌تی‌سی اعلام کرده که در ابتدا پرچمداران جدید این کمپانی، آپدیت مربوط به اندروید ۷ را دریافت خواهند کرد. البته این شرکت هنوز لیست رسمی خود را منتشر نکرده است اما پیش بینی می‌شود به جز نکسوس ۹، فعلا پرچمداران اصلی این کمپانی در اولویت باشند. طبق اعلام این شرکت، آپدیت اندروید چند ماه پس از عرضه آن بر روی دستگاه‌های نکسوس به همراه بسته مخصوص امنیتی محصولات اچ‌تی‌سی قابل دسترس خواهد بود. لیست گوشی‌هایی که احتمال می‌رود به اندروید ۷ مجهز شوند، از این قرار است.

اچ‌تی‌سی ۱۰
اچ‌تی‌سی One A9
اچ‌تی‌سی One M9
اچ‌تی‌سی نکسوس ۹

گوشی‌های سامسونگ که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

سامسونگ هم هنوز به طور رسمی، لیست دستگاه‌هایی را که قرار است اندورید جدید را دریافت کنند، معرفی نکرده است اما به هر حال قابل پیش‌بینی است که پرچمداران سری S و نوت این کمپانی بتوانند از نوقا استفاده کنند. لیست این محصولات عبارت است از:

سامسونگ گلکسی S7
سامسونگ گلکسی S7 Edge
سامسونگ گلکسی نوت ۷
سامسونگ گلکسی نوت ۵
سامسونگ گلکسی S6
سامسونگ گلکسی S6 Edge
سامسونگ گلکسی S6 Edge Plus
سامسونگ گلکسی Alpha
سامسونگ گلکسی A8
سامسونگ گلکسی A7

گوشی‌های ال‌جی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

جدا از نکسوس ۵X، پیش‌بینی می‌شود که پرچمداران سری G و سری V این کمپانی کره‌ای بتوانند از اندروید نوقا استفاده کنند. به هر حال در آینده حتما به تعداد دستگاه‌هایی که در پایین معرفی می‌کنیم اضافه خواهد شد.

نکسوس ۵X
ال‌جی G5
ال‌جی G4
ال‌جی V20 (اولین گوشی مجهز به اندروید نوقا)
ال‌جی G Flex

گوشی‌های سونی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

کمپانی سونی، تعدادی از اسمارت‌فون‌های سری Z را که قرار است آپدیت اندروید نوقا را دریافت نمایند، معرفی کرده است. اما به هر حال علاوه بر این لیست، انتظار می‌رود گوشی‌های دیگر مانند سری X سونی هم بتوانند این آپدیت را دریافت کنند. لیست این گوشی‌ها عبارت است از:

اکسپریا Z5
اکسپریا Z5 Compact
اکسپریا Z5 Premium
اکسپریا Z4
اکسپریا Z3
اکسپریا Z3 Compact
اکسپریا XA
اکسپریا X
اکسپریا M5

گوشی‌های موتورولا که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

موتورولا یکی از کمپانی‌هایی بوده که توانسته آپدیت‌های نرم افزاری گوشی‌های خود را در مدت زمان کمی که از ارایه نسخه‌های جدید گذشته است، در اختیار کاربران قرار دهد. این بار هم طبق گفته مسئولان این کمپانی، قرار است که آپدیت‌ها، مدتی پس از عرضه شدن آن‌ها بر روی نکسوس ۶، برای سایر محصولات هم ارایه شوند. لیست گوشی‌هایی که آپدیت نوقا را دریافت خواهند کرد عبارت است از:

نکسوس ۶
موتو G4 Plus
موتو G4
موتو Z
موتو Z Force
موتو X Force
موتو X Style
موتو X Play

گوشی‌های وان‌پلاس که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

به نظر می‌رسد این کمپانی چینی قصد دارد آپدیت اندروید ۷ را در ابتدا، تنها برای پرچمداران اصلی خود عرضه کند. لیست دستگاه‌های وان‌پلاس که به اندروید نوقا مجهز خواهند شد عبارت است از:

وان‌پلاس ۳
وان‌پلاس ۲
وان‌پلاس X

گوشی‌های هواوی که آپدیت اندروید نوقا را دریافت خواهند کرد:

یکی از ایراداتی که همیشه به هواوی گرفته می‌شد، این بود که کمپانی، نسبت به سایر رقیبان فعال در این زمینه سرعت کمتری در ارائه جدیدترین آپدیت ها برای محصولات خود دارد. اما به هر حال این کمپانی چینی، الان به عنوان سومین تولید کننده بزرگ تلفن‌های هوشمند در سطح جهان شناخته شده و لازم است که بخش پشتیبانی نرم افزار را برای تولیدات خود تقویت نماید. لیست گوشی‌های هواوی که قرار است آپدیت اندروید نوقا را دریافت نمایند عبارت است از:

نکسوس ۶P
هواوی آنر ۵X
هواوی اسند P8
هواوی اسند P8 Max
هواوی آنر ۷
هواوی P9
هواوی P9 Plus
هواوی Mate 8

به هر حال، این لیست در طول زمان، به تدریج کامل‌تر خواهد شد و کمپانی‌هایی که محصولات خود را با پلتفرم اندروید عرضه می‌کنند، سعی خواهند داشت تا بتوانند اندروید ۷ را بر روی دستگاه‌هایشان استفاده نمایند. علاوه بر موارد نام برده، کمپانی‌های ایسوس و لنوو نیز قصد دارند جدیدترین پرچمداران‌شان را به اندروید نوقا مجهز نمایند که حتما در آینده، اخبار بیشتری در این خصوص انتشار خواهد یافت. این لیست را به مرور زمان آپدیت خواهیم کرد. با آی‌تی‌رسان همراه باشید…