فروش گلکسی نوت 7 به دلیل گزارش انفجار متوقف شد؛ سامسونگ تایید کرد

0
92

دیجیاتو/ سامسونگ به دلیل دریافت گزارش انفجار در حین شارژ، ارسال محموله های گلکسی نوت 7 را به بعضی اپراتورهای کره جنوبی متوقف کرده است. این گزارش ها 3 از سوم شهریور، تنها 5 روز بعد از عرضه رسمی این موبایل دریافت شدند و سامسونگ را با مشکل جدی مواجه کرده اند.

اگر چه گلکسی نوت 7 در فروش بهتر از از گلکسی اس 7 عمل کرده (تنها 400 هزار واحد در 19 مرداد در کره جنوبی فروخت)، اما به نظر می رسد نسبت به اس 7 چه از نظر سخت افزاری و چه از نظر نرم افزاری، عملکرد ضعیف تری دارد.

کاربران گزارش های متعددی درباره مشکلات نرم افزاری گلکسی نوت 7 اعلام کرده اند که کرش کردن و افتادن در حلقه بوت تنها چند مورد از این ها بوده است. مسئولان سامسونگ از تأیید یا تکذیب اخبار توقف ارسال نوت 7 خودداری کرده اند و تنها گفته اند که «در حال بررسی توقف یا عدم توقف ارسال بسته ها هستیم.» با این حال، اپراتورهای مختلفی در گزارش به خبرگزاری Yonhap کره جنوبی از جمله SK Telecom، KT و LG Uplus از عدم دریافت محموله های نوت 7 اطلاع داده اند.

به روز رسانی: رویترز گزارش می دهد که سامسونگ این موضوع را تایید کرده و در همین رابطه چنین بیانیه ای را در اختیار این خبرگزاری گذاشته است: «برای انجام آزمایش های کیفیت سنجی بیشتر، فعلاً عرضه گلکسی نوت ۷ متوقف شده است».

رویترز البته می نویسد که مشخص نیست عرضه این موبایل در کدام بازارها متوقف و با تاخیر مواجه شده است.