با گوگل به گذشته ها برگردید

0
99

شهر سخت افزار/ گوگل معمولاً وبسایت خود را با اتفاقات و ویژگی های جالبی همراه می‌کند که در بسیاری موراد می‌تواند مورد اقبال و نظر کاربران قرار گیرد. در جدیدترین این حرکات شما می‌توانید به صورت آنلاین و در داخل وبسایت گوگل بازی های دوز و Solitaire را انجام دهید.

گوگل همیشه از این حرکات فانتزی خوشش می‌آمده و کارهایی از این دست را به کرّات انجام داده است. تایپ عبارت “Askew” می‌تواند نتایج جستجو را کج کند و یا تایپ عبارت “Do a barrel roll” باعث می‌شود نتایج جستجو یک چرخش کامل 360 درجه ای در صفحه داشته باشند. البته موارد مخفی از این دست در وبسایت گوگل بسیار زیاد هستند و شما می‌توانید با جستجویی کوتاه به همه آنها برسید. مواردی که علاوه بر انجام حرکات فانتزی، گهگاه به بازی های ساده هم می‌رسند و در جدیدترین آنها گوگل این امکان را فراهم کرده که بتوان در داخل مرورگر دوز بازی و یا بازی محبوب ویندوز xp که مسلماً همه ما با آن خاطره داریم، Solitaire را انجام داد.

از امروز کاربران می‌توانند با تایپ دو عبارت “tic-tac-toe” و “solitaire” دو بازی مورد نظر ما را انجام دهند. البته همانطور که می‌دانید این اولین باری نیست که گوگل امکان بازی کردن در سایت اصلی را فراهم می‌کند و قبلاً هم می‌شد بازی هایی مانند Pac Man و یا Breakout را با تایپ عبارت مربوط به آنها انجام داد. البته مسلماً طرفداران بازی های دوز و solitaire بیشتر از دو بازی قبل هستند و بیشتر از آنها مورد استقبال کاربران قرار خواهند گرفت. نکته دیگر در مورد این قابلیت ها این است که انجام این بازی ها به دستگاه شما ربطی ندارد و روی هر پلتفرمی از اندروید، ویندوز، مک و یا لینوکس باشید و یا با PC و موبایل به سایت گوگل بروید می‌توانید آنلاین بازی کنید.

در روزگاری که بازی های موبایلی مانند Pokémon Go، Angry Birds و یا Candy Crash Saga محبوبیت بی نظیری دارند، شاید شما بخواهید کمی یاد گذشته کنید و بازی هایی که همیشه از آنها لذت می‌برده اید را دوباره امتحان کنید. پس پیشنهاد می‌کنم همین حالا سری به وبسایت گوگل بزنید و فارغ از دنیای پر مشغله پیرامون، کمی بازی کنید.