این گوشی رکورد بیشترین هنگ را تصاحب کرده

0
98

شهر سخت افزار/ امروزه یکی از مهمترین ملاک‌های خرید گوشی هوشمند، سیستم عامل و میزان اعتماد پذیری به آن است. در سال‌های اخیر اختلاف نظر میان میزان اعتماد پذیری بین دو سیستم عامل اندروید و iOS بسیار زیاد بوده و برای پاسخگویی به این سوال تحقیقات زیادی صورت گرفته است. به تازگی یک گروه تحقیقاتی در حوزه فناوری، بررسی جالبی انجام داده است که به خوبی می‌تواند به سوالات ما در مورد میزان مشکلات موجود در این دو سیستم عامل پاسخ دهد.

تحقیقات صورت گرفته توسط Blancco Technology Group با هدف بررسی عملکرد و سلامت اسمارت فون‌های موجود در سه ماهه دوم از سال 2016 انجام شده است و نتایج جالبی را در اختیار ما قرار می‌دهد. این تحقیقات در چند دسته مختلف از جمله تولیدکنندگان، مدل و منطقه انجام شده و بر پایه مشکلات موجود در گوشی‌های هوشمند به دلیل نقص در سیستم عامل استوار است.

براساس نتایج این تحقیقات سیستم عامل iOS دارای میزان نقص و خرابی 58 درصد است. این در حالی است که این رقم برای گوشی‌های اندرویدی 35 درصد عنوان شده است. در طی بررسی های انجام شده، این اولین باری است که گوشی‌های آیفون عملکرد ضعیف‌تری نسبت به گوشی‌های اندرویدی از خود نشان داده اند. میزان نقص و شکست سیستم عامل اندروید در سه ماهه اول از سال 2016 در حدود 44 درصد گزارش شده بود اما به نظر می‌رسد با به‌روز رسانی‌های صورت گرفته این میزان کاهش مناسبی پیدا کرده است.

این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که که در بین محصولات iOS، گوشی آیفون 6 با 29 درصد، دارای بیشترین میزان نقص سیستم عامل است و پس از آن نیز گوشی‌های آیفون 6 اس و 6 اس پلاس دارای بالاترین رتبه‌ها هستند. در بین محصولات اندرویدی نیز به ترتیب محصولات سامسونگ، لنوو و LeTV ضعیف‌ترین عملکرد را از خود نشان داده‌اند. در این تحقیقات میزان نقص محصولات سامسونگ 26 درصد گزارش شده است. این در حالی است که محصولات موتورلا تنها به میزان 11 درصد دچار مشکل هستند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که در کشورهای حاضر در قاره آسیا و آمریکای شمالی گوشی‌های iOS نسبت به محصولات اندرویدی دارای مشکلات بیشتری هستند. از طرفی اسمارت فون‌های مختلف در آمریکای شمالی با میزان نقص 59 درصد روبرو هستند اما این میزان در قاره آسیا 52 درصد است. می‌توان حدس زد که این اختلاف به دلیل تفاوت در کیفیت اسمارت فون‌های ارسال شده به مناطق مختلف ایجاد شده است.

این گزارش همچنین به بررسی مشکلات موجود در این دو سیستم عامل نیز پرداخته است. بر این اساس کاربران محصولات iOS، عمدتاً در اتصال به شبکه‌های WiFi، قطع ارتباط با شبکه، سرعت پایین و مشکلات مربوط به شناسایی رمزهای عبور روبرو هستند. این در حالی است که کاربران سیستم عامل اندروید بیشتر با دوربین، شارژ باتری، صفحه نمایش لمسی، عدم پاسخگویی برنامه‌ها، مشکلات مربوط به همگام سازی و راه اندازی دوباره سیستم عامل دست و پنجه نرم می‌کنند.

بخش دیگری از این گزارش به بررسی برنامه‌های مختلف پرداخته است. در سیستم عامل اندروید برنامه‌هایی نظیر Google Play Services، Google Contacts Sync و Address Book دارای مشکلات عدیده هستند. اما در سیستم عامل iOS برنامه‌هایی نظیر فیس بوک، اینستاگرام و Snapchat پر مشکل گزارش شده اند.