همه قابلیت های جدید قلم S Pen در گلکسی نوت 7

0
102

سخت افزار/ گلکسی نوت 7 مدتی پیش رسما رونمایی شد و همانطور که می دانید شرکت سامسونگ در این گوشی قدرتمند امکانات بی نظیری را قرار داده است که آن را نسبت به مدل پیشین خود دستخوش تغیر و تحولاتی کرده است.گوشی های سری نوت یک مشخصه ویژه دارند که آن ها را از سایر گوشی های برند های دیگر متمایز میکند. قلم s pen این بار در نوت 7 باز طراحی شده که آن را بسیار خوش دست تر ،کوچک تر و کارامد تر کرده است.این قلم با شناسایی 4096 نقطه بر روی صفحه نمایش از حساسیت بالایی برخوردار است، با کاهش ضخامت نوک آن به 0.7 میلیمتر دقت بالاتری دارد و به کمک نرم افزار های کاربردی سامسونگ در این فبلت کارایی بالاتری نیز پیدا کرده است.اما امکانات جدید این قلم در کهکشان جدید سامسونگ چیست؟

ضد آب بودن
شرکت سامسونگ یک ویژگی بزرگ را به فبلت نوت 7 اضافه کرده است . در گذشته شاهد گوشی های مقاوم در برابر آب بوده ایم اما در گلکسی نوت 7 علاوه بر خود گوشی قلم آن هم ضد آب و گرد و غبار می باشد این بدان معناست که شما میتوانید نوشتن زیر آب را با این گوشی را تجربه کنید. قابلیت نوشتن زیر آب بیشتر زمانی به کار خواهد آمد که بخواهید زیر باران چیزی روی نمایشگر گوشی یادداشت کنید.

یاداشت برداری با قابلیت screen off
در کهکشان جدید سامسونگ برای یاداشت برداری دیگر نیاز به باز کردن قفل صفحه نمی باشد و به کمک قابلیت screen off میتوان در زمانی که صفحه نمایش آن خاموش است،یاداشت برداری و نوت برداری کرد. همچنین یاداشت میتواند در صفحه نمایش خاموش به صورت کم رنگ مانند قابلیت always on به نمایش در بیاید و هر یاداشتی که در زمان خاموش بودن صفحه نمایش ایجاد شود در نرم افزار Samsung nots ذخیره می شود.

ساخت انیمیشن های gif
این قابلیت به تازگی در گلکسی نوت 7 معرفی شده است و میتوان اتفاقات ، آموزش یا چیز های دیگر درون کادر مشخص شده با قلم s penرا ضبط و به صورت فایل gif تولید کرد.برای این کار با برداشتن قلم s pen و انتخاب smart select از air command و انتخاب محدوده مورد نظر با قلم ،میتوان انیمیشن هایی با حداکثر زمان 15 ثانیه را ایجاد نمود.

فشار به صفحه نمایش
نوک قلم S pen نوت 7 نسبت به نمونه سال گذشته آن یعنی نوت 5 کوچک تر شده به طوری که اندازه نوک قلم از 1.6 میلیمتر در نمونه پیشین به 0.7 میلیمتر کاهش یافته است. در کنار این اتفاق سامسونگ تعداد سطوع فشار را از 2048(نوت 5) به 4096( نوت7) افزایش داده است این بدان معناست که سطوح فشار متفاوتی در قلم s pen تشخیص داده خواهند شد که برای طراحی بهترین اتفاق است.

پاک کردن سریع اشتباه
در یاداشت برداری و حتی کشیدن اشکال با قلم S pen ممکن است خطی را کج کشیده یا بخواهید پاک کنید شما میتوانید با فشار دادن و نگه داشتن دکمه کنار این قلم آن را به یک پاک کن تبدیل کنید به این صورت که با کشیدن قلم بر روی صفحه نمایش نوشته ها پاک می شوند ،زمانی که اشتباه را پاک کردید با رها کردن دکمه قلم میتوانید به نوشتن ادامه دهید.

ترجمه متن
در فبلت گلکسی نوت 7 دیگر نیازی به فرهنگ لغت جانبی نیست و زمانی که به یک متن با زبان خارجی برخورد می کنید (این متن میتواند در صفحه مرور گر یا حتی به صورت عکس باشد) با استفاده از قلم s pen به راحتی میتوانید آن را ترجمه کنید. پس از برداشتن قلم و انتخاب translate از air command میتوانید با دایره کشیدن به دور کلمه مورد نظر آن را به راحتی کرد و از منوی بالای صفحه میتوان زبان مورد نظر را نیز تغییر داد.

بزرگ نمایی
با استفاده از air command های جدید در نوت7 میتوان بدون استفده از دو انگشت دست ، قسمت های متخلف صفحه نمایش را بزرگ کرد . برای این کار وارد Air command شده و علامت + را بزنید سپس magnify را به air command اضافه کنید لازم به ذکر است این قابلیت میتواند مکان هایی از صفحه را هم که قابلیت بزرگ شدن را ندارند به صورت بزرگ نمایش دهد.

قابلیت glance
قبلیت glance یکی دیگر از قابلیت های قلم S pen می باشد که این قابلیت موجب بهبود مولتی تسک در گوشی های نوت 7 شده است.با استفاده از glance اپلیکیشن ها را میتوان در گوشه ای از صفحه نمایش کوچک کرد و در مواقع نیاز دسترسی سریع تری به آن ها داشت برای مثال بخواهید تب نتایج فوتبال و همچنین دیدن ویدیویی را کنار هم داشته باشید این قابلیت بسیار عالی می باشد.