فعالیت «مسترکارت» درکشور تأیید شد

0
81

ایران/ شرکت پست ایران خبر مبنی بر فعال نبودن مستر کارت‌ها در ایران را تکذیب و اعلام کرد سخنگوی مستر کارت در واکنش به اخبار منتشره در رسانه‌ها، امکان فعالیت این شرکت از طریق شرکت‌های واسط را تکذیب نکرده است و از آنجایی که شرکت پست از طریق شرکت واسط اقدام به کار کرده بنابراین ارائه مستر کارت در ایران کاملاً معتبر است.

عضو هیأت‌مدیره پست به «ایران» گفت: پست از طریق شرکت واسط مستر کارت‌‌ را در دفاتر پستی به فروش می‌رساند.نجاری افزود: از آن جایی که شرکت پست به نیابت از سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی خدمات دیگر دستگاه‌ها را به مشتریان ارائه می‌کند، با هدف تسهیل مبادلات ارزی خرد، با انعقاد قرارداد با شرکت «ویژن‌کارت‌ ایرانیان»، عملیات مربوط به توزیع و تحویل کارت‌های پیش پرداخت یا prepaid به متقاضیان را پس از احراز هویت برعهده دارد.

وی گفت: قبل از انعقاد قرارداد با شرکت مذکور، کیفیت خدمات کارت‌های ارائه شده از سوی پست مورد بررسی قرار گرفت که نشان از صحت عملیات مالی توسط این شرکت دارد. ضمن آنکه این کارت‌ها به دلیل آنکه بر پایه «هاب اکانت» تعریف می‌شود از امنیت بالایی نیز برخوردار بوده و براحتی در دیگر کشورها قابل استفاده است.

در همین رابطه مدیرعامل شرکت ویژن کارت نیز گفت: سخنگوی مستر کارت در واکنش به اخبار منتشره در رسانه‌ها، امکان فعالیت این شرکت از طریق شرکت‌های واسط را تکذیب نکرده است و مدارک احراز صلاحیت شرکت مزبور مبنی بر اجازه توزیع کارت‌های بین‌المللی هم موجود است و مشخصاً از این شرکت به عنوان نماینده رسمی در زمینه واگذاری کارت‌های اعتباری بین‌المللی یاد شده است.

همچنین «ویژن‌کارت ‌ایرانیان» به آدرس الکترونیکی www.mastercardiran.com، یک شرکت ایرانی و دارای آدرس معتبر بوده و به عنوان شرکت واسط در ارائه خدمات کارت‌های مالی در کشور مشغول فعالیت است.

لازم به ذکر است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه رونمایی از تمبر طلای فردوسی و چند طرح دیگر پستی از توافق شرکت پست و یک کشور خارجی برای ارائه کارت اعتباری بین‌المللی (مسترکارت) در ایران خبر داده و اعلام کرد پس از برجام در زمینه‌هایی مانند پست، مخابرات، زیرساخت و سازمان فناوری فضایی، فرصت‌هایی برای همکاری‌های بین‌المللی ایجاد شد و اکنون این کارت‌ها از سوی شرکت پست در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: شرکت پست با انعقاد قراردادی با شرکت «ویژن کارت ایرانیان» توانست روزانه تا سقف اعتباری ۱۰ هزار دلار توزیع کارت اعتباری بین‌الملل داشته باشد. این کارت اعتباری با هر ارزی قابل تبدیل است و با استفاده از آنها مشکل‌ مردم برای سفرهای خارجی و پرداخت‌های بین‌المللی تا اندازه‌ای حل می‌شود.این خبر از سوی برخی از خبرگزاری‌ها تکذیب و اعلام شد که سخنگوی «مستر کارت» در سخنانی هرگونه فعالیت در ایران تا زمانی که تحریم‌های امریکا پابرجا هستند را رد کرده و گفته تا زمانی‌که تحریم‌های امریکا بر ایران پا برجا هستند، مستر کارت فعالیتی در ایران نخواهد داشت.