برترین ویدئو پلیر به همراه زیرنویس‌/ MX Player

0
92

آخرین خبر/ با بزرگ‌تر شدن صفحه‌‌‌ نمایش گوشی‌های موبایل و افزایش کیفیت آن‌ها به Full HD و حتی QHD، لذت تماشای فیلم و سریال نیز بالاتر می‌رود به طوری که اگر چند سال پیش مشاهده‌ی یک موزیک‌ویدئو در موبایل عجیب به نظر می‌رسید، اکنون بسیاری از افراد از گوشی و تبلت‌های خود برای مشاهده‌ی فیلم و سریال‌ها استفاده می‌کنند.

دردسر و راه حل
حتما از دردسرهای خاصی که فیلم دیدن در موبایل و تبلت را کمی پیچیده می‌کند با خبر هستید. نکته‌ی اول فرمت فایل‌های ویدئویی است. محبوب‌ترین و پر‌استفاده‌ترین فرمت فایل‌های تصویری در حال حاضر MKV است که کیفیت بالا را در حجم‌های کم ممکن می‌کند. اما متاسفانه بسیاری از پلیرها از جمله پلیر پیش‌فرض گوشی‌ها از فرمت MKV پشتیبانی نمی‌کنند. نکته‌ی دوم که به زیرنویس‌ها اختصاص دارد کار را از این هم پیچیده‌تر می‌کند چرا که اگر هم پلیر پیش‌فرضی پیدا شود که از فرمت‌هایی مانند Mkv و Mp4 پشتیبانی کند، مطمئنا از زیرنویس‌ها با فرمت Srt و Sub/Idx پشتیبانی نخواهد کرد.

راه حل مشکلات
به این ترتیب اپلیکیشنی تمام عیار برای حل این مشکلات ساخته و منتشر شده و با توجه به انبوه امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌داد، نه تنها به سرعت تعداد دانلود بالایی را کسب کرد، بلکه از ابتدا تا کنون لقب بهترین اپلیکیشن پخش فایل‌های تصویری را نیز به خود اختصاص می‌دهد. MX Player نامی آشنا و محبوب برای کاربران اندروید است که با نصب آن و کدک‌های مخصوص این اپلیکیشن، هیچ فایل ویدئویی و هیچ زیرنویسی وجود نخواهد داشت که این اپلیکیشن قادر به پخش آن نباشد. حتی در گوشی‌های ضعیف‌تر که قادر به پخش فایل‌های HD نیستند، این اپلیکیشن با کدک‌های داخلی خود قادر است این ویدئوها را به صورت کاملا روان نیز اجرا کند. پشتیبانی از زیرنویس‌های فارسی چه در قالب SRT و چه در قالب Sub/idx نیز یکی از ویژگی‌های بی‌رقیب این اپلیکیشن اندرویدی است.

تمام فرمت ها
زوم روی ویدیوی در حال اجرا، نمایش انواع فرمت‌های زیر‌نویس با امکان تغییر موقعیت آن برای هماهنگ شدن با ویدیو، خوانایی زیرنویس، امکان نمایش حاشیه و سایه برای زیرنویس، پخش فایل‌های avi, mpeg, mp4, wmv, divx, xvid, mov, flv, vob, 3gp, mkv و …، تنظیم زمان‌بندی زیرنویس‌ها، پشتیبانی از اندورید تی وی و… از ویژگی‌های دیگر این اپلیکیشن است. بعد از نصب نرم‌افزار و اولین اجرا، این اپلیکیشن پیغامی خودکار در رابطه با دانلود کدک‌های مورد نیاز به شما نمایش خواهد داد که با کلیک روی گزینه‌ی Download، می‌توانید کدک سازگار با گوشی خود که به طور اتوماتیک شناخته خواهد شد را دانلود کنید.

نکته: در این اپلیکیشن دو حالت پخش مختلف وجود دارد. در صورتی که با حالت H/W decoder قادر به پخش فایلی نبودید حالت S/w decoder را امتحان کنید.

نسخه اندروید مورد نیاز: متفاوت با نوع دستگاه
منبع معرفی: زومیت
حجم برنامه: 13 مگابایت
رتبه در پایگاه گوگل پلی: 4.4 از 5
امتیاز در پایگاه اینترنتی گوگل پلی: بیش از 50 میلیون

لینک دانلود