بخش بزرگی از محتوای ایرانی شبکه‌های اجتماعی از کشور خارج می‌شود

0
96

فارس/ دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: نخستین گزارش شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات در جلسه شنبه هفته آینده به شورای عالی فضای مجازی ارائه خواهد شد.

ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه برنامه مشترک وزارت ارتباطات و وزارت تعاون درباره توسعه کسب و کار اشتغال پایدار (تکاپو) در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره‌ آخرین وضعیت اجرای شبکه ملی اطلاعات اظهارداشت: جلسات شبکه ملی اطلاعات به طور مستمر برگزار می‌شود و در جدیدترین جلسه شورای عالی فضای مجازی که احتمالاً شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد نخستین گزارش شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات ارائه خواهد شد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: پس از این به سمت تعیین اصول و ضوابط مورد نیاز برای ادامه کار حرکت می‌کنیم و این اصول را در شورای عالی به بحث می‌گذاریم.

وی یادآور شد: گزارش وزارت ارتباطات درباره اقداماتی است که تاکنون انجام شده و قرار است ظرف هفته آینده انجام شود.

* بخش بزرگی از محتوای ایرانی شبکه‌های اجتماعی از کشور خارج می‌شود

فیروزآبادی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت موضوع تولید محتوای داخلی تاکید کرد و گفت: تولید محتوا از ارکان شبکه ملی اطلاعات است و این هدف را دنبال می‌کنیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: هم‌اکنون بخش بزرگی از تولید محتوای ایرانی که روی شبکه‌های پیام رسان و شبکه‌های اجتماعی در حال تولید است متأسفانه خارج از شبکه ملی اطلاعات است و از کشور خارج می‌شود که باید این روند را اصلاح کنیم.

وی تصریح کرد: این روند در فاز اول است و در فاز دوم خدمات دولت الکترونیک را تقویت می‌کنیم.

فیروزآبادی گفت: در موضوعاتی از جمله سلامت الکترونیک، تولید محتوا در بانک‌های اطلاعاتی و موتورهای جستجو متاسفانه ضعیف هستیم و باید این موضوعات را در اولویت قرار دهیم که قرار می‌دهیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی از امکان بکارگیری نیروهای با استعدادی که در استانهای محروم وجود دارد خبر داد و گفت: نیازمند سرمایه‌گذاری سنگینی در حوزه تولید محتوا نیستیم.

وی ادامه داد: امروز حرکت اول را ساماندهی کردیم که در قالب توافق دو وزارت ارتباطات و کار در مورد استان کردستان اولین گام برداشته شد.