اینترنت وای فای غیر مجانی فیس بوک در راه هند

0
109

فارس/ ارائه خدمات وای – فای، مجددا برای حضور در بازار مذکور در تلاش است، اما این بار قرار نیست خدمات خود را به رایگان ارائه دهد.

به گزارش اینتریپرینر، مارک زاکربرگ بعد از اعلام اولیه ارائه خدمات رایگان و وقوع مشکلاتی برای عملی کردن این طرح این بار تصریح کرد قصد دارد برنامه خود برای ارائه خدمات اینترنت وای – فای در مناطق روستایی هند را پیگیری کند و البته به این منظور با شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت محلی همکاری خواهد کرد.

این برنامه Express WiFi نام گرفته و فیس بوک آن را با همکاری برخی شرکت های محلی خدماتی ارائه می دهد. هدف از اجرای طرح یاد شده دسترسی به اینترنت ارزان در روستاهای هند و کسب درآمد برای فیس بوک و شرکت های محلی هندی اعلام شده است.

فیس بوک با همکاری شرکت مخابراتی دولتی Bharat Sanchar Nigam تا به حال به طور آزمایشی 125 نقطه دسترسی عمومی به شبکه های بی سیم وای – فای را در روستاهای این کشور ایجاد کرده است.

کارشناسان معتقدند هدف اصلی فیس بوک از ارائه این خدمات جذب کاربران جدید به این شبکه اجتماعی است تا بازاری بکر و جدید برای این شرکت و سرویس های متنوع آن پیدا شود. فیس بوک قصد دارد در زمینه ارائه و تامین برخی نرم افزارها در هند که به کاهش شکاف دیجیتال در این کشور منجر شود نیز با شرکت های محلی همکاری کند.