بازی جدید ناسا به شما اجازه هدایت کاوشگر Curiosity را بر روی مریخ میدهد

0
86

تابناک/ ناسا طی سالهای اخیر تلاش زیادی برای درگیر کردن افکار عمومی با پروژه های علمی و پژوهشی خود در فضا کرده است که از جمله آنها باید به ساخت و ارائه نرم افزار مخصوص به رصد ماموریت های مربوط به منظومه شمسی برای عموم اشاره کرد. اکنون این نهاد دست به خلق یک بازی زده است که هدف از آن علاقمند ساختن افکار عمومی به کاوشکر Curiosity بر روی مریخ و همچنین کاوشگر بعدی این نهاد است.

ناسا طی سالهای اخیر تلاش زیادی برای درگیر کردن افکار عمومی با پروژه های علمی و پژوهشی خود در فضا کرده است که از جمله آنها باید به ساخت و ارائه نرم افزار مخصوص به رصد ماموریت های مربوط به منظومه شمسی برای عموم اشاره کرد. اکنون این نهاد دست به خلق یک بازی زده است که هدف از آن علاقمند ساختن افکار عمومی به کاوشکر Curiosity بر روی مریخ و همچنین کاوشگر بعدی این نهاد است.

در واقع بازی رایگان جدیدی که این نهاد طراحی کرده است به کاربران اجازه میدهد تا هدایت کاوشگر Curiosity که اکنون بر روی مریخ است را در دست بگیرند. این کاوشگر چهار سال قبل بر روی مریخ و در منطقه ای از این سیاره سرخ به نام Gale Crater فرود آمده است.

هدف اصلی بازی جدید ناسا علاقمند ساختن افراد به ماموریت کاوشگر Curiosity است و البته کاوشگر جدیدی که قرار است به عنوان میراث دار Curiosity در آینده نزدیک روانه مریخ شود. یعنی کاوشگری که قرار است در سال 2020 به سمت مریخ پرتاب شود و از رادارهایی برای تشخیص آب در زیر سطح مریخ برخوردار است. یعنی آنچه شما در بازی جدید ناسا باید به دنبال آن باشید!

این بازی که نام آن Mars Rover است هم بر روی دسکتاپ، هم بر روی اندروید و همچنین iOS قابل بازی است و بر روی پلتفرم Game App در اینجا به اشتراک گذاشته شده است که کاربران را قادر میکند در فضای آنلاین نیز با هم رقابت کنند.

«میشل ویوتی» از متخصصان و دانشمدان ناسا در این باره با اظهار خشنودی از قالب جدید برای درگیر کردن افکار عمومی با ماموریت های Curiosity و کاوشگر بعدی ناسا گفته است: این بازی و شرکت افکار عمومی در آن به ما کمک میکند تا درهای جدیدی را به روی ادبیات عمیق تری در حوزه علم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات باز کنیم.

ناسا همچنین قرار است در پاییز امسال اقدام به انتشار یک فیلم واقعیت مجازی با نام Mars 2030 Experience برای کاربران دستگاه های واقعیت مجازی گوگل، سامسونگ و فیسبوک کند. این نهاد امیدوار است در دهه 2030 اقدام به فرستادن انسان به سطح مریخ کند.