ویندوز ۱۰ امروز یکساله شد

0
118

وین فون/ یک سال قبل در چنین روزی، مایکروسافت رسما سیستم عامل ویندوز ۱۰ را در سراسر جهان منتشر کرد. این شرکت این سیستم عامل را به عنوان یک ارتقاء رایگان برای کاربران ویندوز های ۷، ۸ و ۸.۱ در سراسر جهان ارائه کرد. مایکروسافت در این نسخه از سیستم عامل خود تغییرات زیادی را نسبت به نسخه های قبلی به وجود آورد و ظاهر ویندوز را از پیش، مدرن تر و جذاب تر کرد. اکنون سالگرد تولد این ویندوز است.
هنگامی که شرکت مایکروسافت، ویندوز ۱۰ را ارائه کرد، بسیاری از کاربران در مورد باگ داشتن بیش از حد این سیستم عامل، شکایت داشتند. اگر عادلانه و منصفانه بخواهیم برخورد کنیم، این سیستم عامل در ابتدا دارای اشکالات و ناهماهنگی های زیادی بود. بعد از گذشت یک سال و عرضه ی تعداد زیادی به روز رسانی تجمعی، در حال حاضر سیستم عامل خیلی بهتر شده و هم اکنون بر روی بیش از ۳۵۰ میلیون دستگاه فعال است.

همان طور که در حال حاضر شنیده می شود، مایکروسافت می خواهد به هدف نصب ویندوز ۱۰ بر روی بیش از ۱ میلیارد دستگاه برسد، ولی مسلما رسیدن یه این هدف بزرگ برای این شرکت بسیار دشوار خواهد بود. شایان ذکر است که بسیاری از کاربران ویندوز های ۷، ۸ و ۸.۱ هنوز به ویندوز ۱۰ ارتقاء نداده اند، به خصوص شرکت ها – بنابراین ممکن است مایکروسافت در طول زمان، قادر به رسیدن به هدف خود باشد. با این حال، از آن جا که پیشنهاد ارتقاء رایگان امروز به پایان می رسد، نرخ رشد این سیستم عامل به احتمال زیاد کاهش خواهد یافت.

از طرف دیگر، مایکروسافت در حال آماده شدن برای انتشار به روز رسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ در تاریخ ۲ آگوست است که به عنوان یک ارتقاء رایگان به کاربران فعلی ویندوز ۱۰ منتشر خواهد شد و به تدریج در دسترس آن ها قرار خواهد گرفت. از آن جایی که مایکروسافت ویندوز را یک سرویس می داند، این شرکت قصد دارد در آینده، به روز رسانی های بزرگ بیشتری را به صورت رایگان برای کاربران ویندوز ۱۰ منتشر کند.

اگر شما نیز در طول ۱۲ ماه اخیر از ویندوز ۱۰ استفاده کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.