گزارش مالی اینتل چه وضعیتی از این شرکت به تصویر می کشد؟

0
87

اینتل گزارش دومین فصل سال مالی خود را منتشر کرد و موفق شد تا پیش بینی تحلیلگران نسبت به عملکرد شرکت را پشت سر گذاشته و یک گزارش قوی ارائه دهد. به لطف چیپ های دیتا سنترها و اینترنت اشیاء، اینتل بازآوری مالی خود را در این سه ماهه بسیار گسترش داده است اما آن ها اخطار دادند که در مورد بازار پی سی، گوش به زنگ هستند.

در سه ماهه قبلی، اینتل گفته بود که 12 هزار کارمند خود را اخراج می کند. این مسئله یعنی مقابله با فروش ضعیف چیپ های موبایل و بازار رو به افول کامپیوترهای شخصی. و اینتل را باید رهبر دنیای پی سی و صنعت الکترونیک دانست.

درآمد شرکت 13.5 میلیارد دلار برآورد شده در حالی که درآمد پیش بینی شده 13.6 میلیارد دلار بود. اینتل حالا 106 هزار کارمند دارد که نسبت به دوره سه ماهه قبلی، شاهد کاهش 6 هزار شغل در این کمپانی هستیم. بنابراین به نظر می رسد که تصمیم آن ها در مورد تعدیل 12 هزار نیرو جدی است.

اینتل پیش بینی می کند که در سه ماهه سوم درآمدی حدود 14.9 میلیارد دلار داشته باشند. حاشیه سود ناخالص غیر GAAP برآورد شده نیز حدودا 62 درصد است. درآمد Clinet Computing Group نیز 7.3 میلیارد دلار بوده که 3 درصد نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته کمتر است.

گروه دیتا سنتر نیز با رشد 5 درصدی نسبت به سال گذشته، 4 میلیارد دلار درآمد داشته. گروه اینترنت اشیاء نیز با درآمد 572 میلیون دلاری، رشدی 2 درصدی را تجربه می کند. گروه Non-Volatile Memory Solutions اما با جهشی 20 درصدی، درآمد 554 میلیون دلاری را حاصل شده است.