ویژگی های جدید Microsoft Edge در به روز رسانی سالانه

0
95

همان طور که می دانید شرکت مایکروسافت قرار است به زودی از به روز رسانی سالیانه خود پرده برداری کند و با انتشار بسته به روز رسانی جدید خود تغییرات بزرگی را به فرزند نو پای خود یعنی ویندوز ۱۰ بیافزاید. در این میان یکی از تغییرات مثبت این به روز رسانی افزوده شدن ویژگی‌های جدید به مرورگر فوق العاده اج است.

به طور حتم در به روز رسانی سالیانه ویندوز ۱۰ تغییرات زیادی را شاهد خواهیم بود. این تغییرات در بخش هایی همچون منوی استارت، نوار وظیفه، تنظیمات برنامه ها، پشتیبانی بهتر از قلم و… شاهد خواهیم بود. اما در این بخش قصد داریم به بررسی تغییراتی که در Microsoft Edge اتفاق خواهد افتاد بپردازیم. یکی از بزرگترین تغییراتی که مدت هاست منتظر آن بودیم افزوده شدن پشتیبانی از extensions و یا یه زبان ساده تر افرونه هاست. شرکت مایکروسافت مدت هاست که برای افزایش کارایی، امنیت و قابلیت های مرورگر اج در حال تلاش است.

در ابتدا شرکت مایکروسافت با الگو گرفتن از مرورگر های کروم و فایرفاکس ویژگی مفید افزونه ها را به مرورگر اج اضافه کرد. این افزونه ها از طریق فروشگاه نرم افزاری مایکروسافت یعنی ویندوز استور در اختیار کاربران قرار گرفته اند. در زیر لیستی از افزونه های جدید مرورگر اج را مشاهده می کنید.

Adblock
Adblock Plus
Amazon Assistant
Evernote Web Clipper
LastPass: Free Password Manager
Mouse Gestures
Office Online
OneNote Web Clipper
Page Analyzer
Pin It Button
Reddit Enhancement Suite
Save to Pocket
Translator For Microsoft Edge

این افزونه ها از طریق دکمه More و کلیک بر روی گزینه ی Extensions قایل حذف و غیرفعال سازی هستند.

بخش دیگری از تغییرات جالب توجه Microsoft Edge مربروط به افزایش بهره وری، بهینه سازی و کاهش مصرف باتری است که این مرورگر را نسبت به رقبای خود یعنی کروم، اپرا، فایر فاکس و … قدرتمند تر و بهینه تر می کند. در به روز رسانی آینده شاهد بهبود شگرف این مرورگر در کاهش استفاده از پردازنده و منایع سیستم برای کاهش مصرف باتری خواهیم بود.

در به روز رسانی آتی شاهد بهبود در پشتیبانی و عملکرد مرورگر اج خواهیم بود. این بهبود با پشتیبانی بهتر و کامل تر از HTML5، CSS3 و ARIA برای اجرای روان تر اپلیکیشن های تحت وب و سایت ها لازم و ضروری هستند. این تغییرات اثرات مثبتی در خوانش صفحات وب و جلوه های بصری برای کاربران در پی خواهد داشت.

در نسخه جدید Microsoft Edge شاهد افزوده شدن تنظیمات و گزینه های جدید برای ایجاد تجربه بهتر در استفاده از این مرورگر خواهیم بود. این تنظیمات شامل اضافه شدن گزینه های جدیدی چون Open Microsoft Edge with ، Clear browsing data و غیره خواهیم بود. در تصاویر این تغییرات به خوبی قابل مشاهده هستند.

در ادامه سیر تغییرات این مرورگر کاربران حرفه ای تر با تایپ کردن عبارت “about:flags” می توانند به تنظیمات پیشرفته تر و در اصطلاح Developers دسترسی داشته باشند. این تنظیمات شامل امکان تغییر در استفاده از فلش، افزایش استفاده از منابع سیستم و … خواهند بود.

یکی دیگر از تغییرات نسخه جدید بهینه سازی ها و بهبود کلی ویژگی های مرورگر اج است. لیستی از این تغییرات در زیر آمده است.

پشتیبانی بهتر از دستورات حرکتی
بهبود عمکرد در copy/paste
عملکرد روان تر قابلیت درگ و دراپ
بهینه شدن عملکرد در بوک مارک ها و دانلود ها
اضافه شدن ویژگی Pin tabs
رفع ایرادات نسخه موبایل
دسترسی بهتر به InPrivate tab در موبایل
پشتیبانی از اپلیکیشن ها
افزوده شدن قابلیت Windows Hello

جمع بندی : می توان امیدوار بود با انتشار بسته به روز رسانی وعده داده شده ی مایکروسافت شاهد تغییرات زیاد و مثبتی در سیستم عامل ویندوز ۱۰ و بخصوص مرورگر Microsoft Edge خواهیم بود. هر یک از این بهبود ها و تغییرات برای افزایش سطح رضایت کاربران ویندوز در سراسر جهان است و ما نیز به داشتن تجربه ای بهتر از ویندوز ۱۰ امیدواریم.