تماشا کنید/ فیلم کوتاهی از آیفون 7 فاش شد

0
86
 ترنجی/ در چند روز اخیر تقریبا تمامی حجم اخبار به گلکسی نوت 7 اختصاص یافته است اما آیفون 7 نیز همچنان نگاه‌های زیادی را به خود معطوف می‌کند. امروز ویدیویی از آیفون 7 افشا شده است که برخی از اطلاعات قبلی ما در رابطه با آیفون 7 را تایید می‌کند.

هر ساله قبل از معرفی رسمی آیفون‌ها شایعات مربوط به این تلفن پر حاشیه بیشترین اخبار را به خود اختصاص می‌دهند و در چند سال اخیر تقریبا یک‌ماه مانده به معرفی آیفون ما حتی می‌دانیم که ریزترین تغییرات چگونه و در کدام قسمت رخ داده است. این‌که اپل نتواند جلوی درز اطلاعات را بگیرد کمی بعید به‌نظر می‌رسد ولی آن‌که تقریبا هر روز یک عکس از آیفون 7 منتشر شود و اپل اقدامی نکند نیز عجیب است!

ویدیویی هفت ثانیه‌ای از آیفون 7 توسط یک منبع افشا شده است. ابتدا برویم و با هم ویدیو را ببینیم تا به تحلیل این کلیپ کوتاه بپردازیم.

در ویدیویی که مشاهده کردید شکل ظاهری آیفون 7 دقیقا همانند چیزی بود که در عکس‌های قبلی لو رفته بود. پس با این حساب می‌توانیم با قطعیت بگوییم که شکل آیفون 7 تقریبا همین است. منتظر انقلاب طراحی و ویژگی‌های عجیب و غریب نباشید. نکته‌ی دوم عدم وجود پورت 3.5 میلیمتری صدا است که این موضوع را قبلا نیز می‌دانستیم. نکته‌ی سوم مربوط به خطوط آنتن در پشت آیفون 7 است که از وسط پنل پشتی به کمی بالاتر منتقل شده است. به‌جای یک خروجی بلندگو در آیفون 7 شاهد دو خروجی بلندگو هستیم که نسبت به آیفون 6 اس یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود.

در ویدیویی که مشاهده کردیم دو رنگ خاکستری فضایی یا همان Space Gray و رنگ نقره‌ای یا Silver دیده می‌شوند. شایعه شده است که آیفون سال 2016 دارای باتری بزرگ‌تری نسبت به آیفون 6 اس خواهد بود. پردازنده‌ی آیفون 7 طبق رسم هرساله‌ی اپل یک نسل جدید از پردازنده‌های A خواهد بود و امسال نوبت A10 است. دوربین آیفون 7 همان 12 مگاپیکسلی خواهد ماند و دوربین دوگانه فقط در نسخه‌ی بزرگ‌تر آیفون حضور خواهد داشت.